قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اطلاعيه هاي دانشكده فنی و مهندسی / با کسب عنوان پایان‌نامه برتر صورت گرفت؛ درخشش عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد در یازدهمین کنفرانس ملی تحلیل پوششی داده‌ها

با کسب عنوان پایان‌نامه برتر صورت گرفت؛ درخشش عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد در یازدهمین کنفرانس ملی تحلیل پوششی داده‌ها

عنوان پایان‌نامه برتر یازدهمین کنفرانس ملی تحلیل پوششی داده‌ها در شیراز به عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر رسید.

در یازدهمین کنفرانس ملی تحلیل پوششی داده‌های شیراز که با حضور محققان این رشته از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد، رساله دکتری سعید قبادی با عنوان «تحلیلی بر تحلیل پوششی داده‌های معکوس» برترین رساله دکتری در پنج سال اخیر  شد.

سعید قبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: این تئوری در سال ۱۹۹۴ به همت استاد مرحوم پروفسور غلامرضا جهانشاملو که به عنوان پدر علم DEA در ایران شناخته می‌شود در دانشگاه‌های کشور توسعه یافت و اکنون پژوهشگران ایرانی به استناد مقالات چاپ شده در مجلات مختلف دارای رتبه نخست در جهان هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر اظهار کرد: یکی از خدمات مرحوم جهانشاملو تأسیس انجمن ایرانی تحلیل پوششی داده‌هاست که همه ساله کنفرانس ملی با این عنوان در کشور برگزار می‌شود.

قبادی ادامه داد: در همین راستا و در یازدهمین کنفرانس DEA که شهریور امسال در شیراز برگزار شد، رساله دکتری این‌جانب با عنوان «تحلیلی بر تحلیل پوشش داده‌های معکوس» به‌عنوان برترین رساله دکتری پنج سال اخیر در حوزه DEA توسط کمیته علمی انجمن ایرانی تحلیل پوششی داده‌ها انتخاب و معرفی شد.

 تحلیل پوششی داده‌ها DEA مخفف (Data Envelopment Analysis) یک روش غیر‌پارامتری بر پایه برنامه‌ریزی ریاضی است که هدف بنیادین آن، بررسی و ارزیابی عملکرد یک مجموعه از واحدهای تصمیم گیرنده متجانس با ورودی و خروجی‌های چندگانه است که از سال ۱۹۷۸ توسط فارل و همکاران ارائه شد و پس از آن توسط پژوهشگران مختلف مورد توجه قرار گرفت.

 

مطلب پیشنهادی

موسویان مطرح کرد؛ آینده سیستم پزشکی کشور در دستان مهندسان پزشک/ درباره مهندسی پزشکی چه می‌دانید؟

مدیرگروه رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: با توجه به رشد روزافزون …